Systemowe odwodnienia dla całego budynku – od garażu aż po dach

2020-07-26
Systemowe odwodnienia dla całego budynku – od garażu aż po dach

Marka Concept dostarcza na rynek najwyższej jakości produkty, które dostarczane są przez międzynarodowych liderów i oferowane przez Instal-Konsorcjum. Firma Kessel biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne zapewnia kompleksowe rozwiązania do odprowadzania ścieków. Dzięki temu doświadczając nawet bardzo ulewnych opadów deszczy, jesteśmy zabezpieczeni przed negatywnymi skutkami tego zjawiska.


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki sposób zewnętrznie odprowadzać wodę?
  2. Jakie zabezpieczenie przed zalaniem wybrać?
  3. W jaki sposób zapora olejowa może chronić kanalizację przed skażeniem?


W jaki sposób zewnętrznie odprowadzać wodę?

Concept by Kessel oferuje wpusty parkingowe Ecoguss, które w bezpieczny sposób odprowadzają wodę z podwórek, parkingów i placów. Wykonane są z mieszaniny tworzywa sztucznego i metalu odpornej na duże obciążenia mechaniczne. Jednocześnie jest ona lekka a przez ta łatwa w zabudowie. Wykazuje dużą odporność na zmienne temperatury, chemikalia i korozję, dzięki czemu spełnia wiele wymogów bezpieczeństwa. Dodatkowo wpusty te są odporne na uszkodzenia mechaniczne i spełniają wymagania klasy obciążeń B 125. Doskonale odprowadzają wodę i zapewniają ochronę przeciwpożarową, ponieważ można je dodatkowo wyposażyć we wkład przeciwdymowy i przeciwpożarowy. Suchy syfon, w który wyposażone są wpusty parkingowe Kessel, nie pozwala na uwalnianie się przykrych zapachów. Firma Kessel oferuje również wpust Ecoguss dedykowany do dachów płaskich i rynien międzypołaciowych. Kołnierz umieszczony w korpusie i przy wpuście zapewnia podwójne uszczelnienie. Dodatkowy kosz na zabrudzenia w tym liście nie pozwala instalacji na zapchanie.

Jakie zabezpieczenie przed zalaniem wybrać?

Najlepiej niewidoczne, takie jak kompaktowa przepompownia Minilift S., która może być zamontowana w płycie podłogowej. Wyposażona jest w ażurową pokrywę, która pozwala na odpłynięcie wody z całego pomieszczenia. Nawet kiedy pęknie rura czy pomieszczenie zostanie zalane, przepompownia Minilift S szybko usunie z niego wodę. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i montażu.

W jaki sposób zapora olejowa może chronić kanalizację przed skażeniem?

Firma Kessel oferuje również wpust z separatorem cieczy lekkich, który dedykowany jest do warsztatów, kotłowni, garaży i salonów samochodowych. Wpust daje możliwość przedostania się olejów i substancji ropopochodnych do kanalizacji, przez jej odcięcie przy wypełnieniu odpływu przez te substancje. Dodatkowo zawór przeciwzalewowy zabezpiecza pomieszczenie przed przepływem zwrotnym.

Artykuł napisany na podstawie materiału z biuletynu 2020.

Autor: Małgorzata Buchkovska

pixel