Nowości w ofercie concept by Womix dostępne od czerwca 2021

2021-05-26
Nowości w ofercie concept by Womix dostępne od czerwca 2021

Wraz z wprowadzeniem cennika obowiązującego od 01.06.2021 dodaliśmy do oferty concept by Womix kilka nowości produktowych. Są to: gotowe konfiguracje popularnych zestawów MIX-BOX na 3 obwody grzewcze, nowy typoszereg sprzęgieł hydraulicznych ZHN, 2 nowe typy sprzęgieł na źródła ciepła oraz grupy mieszająco-pompowe do ogrzewania podłogowego. Ponadto rozbudowaliśmy ofertę systemów dla kotłowni dużych mocy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o każdej z wprowadzonych grup produktowych.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym charakteryzują się systemy MIX-BOX na 3 obwody grzewcze?
  2. Czym charakteryzuje się nowy typoszereg sprzęgieł ZHN oraz sprzęgieł na 2 źródła ciepła?
  3. Czym cechują się grupy mieszająco-pompowe do ogrzewania podłogowego M-GPT oraz M-GPTC?
  4. Co warto wiedzieć o nowych składowych systemów dla kotłowni do 700kW?


Czym charakteryzują się systemy MIX-BOX na 3 obwody grzewcze?

MIX-BOX jest kompletnym systemem do obsługi instalacji centralnego ogrzewania. Do dotychczasowej oferty systemów na dwa obiegi grzewcze dodane zostało 10 konfiguracji zestawów pozwalających obsłużyć 3 obiegi grzewcze. Uzupełniły one ofertę najpopularniejszych systemów z wbudowanym sprzęgłem hydraulicznym dla kotłowni do mocy 30kW. Wszystkie zestawy znajdują się w stalowej, zamykanej szafce i dostępne są z pompami Wilo lub Grundfos.

Czym charakteryzuje się nowy typoszereg sprzęgieł ZHN oraz sprzęgieł na 2 źródła ciepła?

W portfolio oferty concept by Womix znajduje się wiele rodzajów sprzęgieł hydraulicznych. Cała ich gama poszerzona została o nowe, tanie sprzęgła w izolacjach. Ich budowa oparta jest na okrągłych rurach o średnicach DN 65, 80, 100, 125 i pozwalają obsłużyć do 180 kW. Wszystkie typy sprzęgieł posiadają mufy z gwintem wewnętrznym. Dodatkowo wyposażone są w odpowietrznik automatyczny oraz zawór spustowy. Mamy nadzieję że znajdą one zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie stosowane są oferowane przez nas kompletne systemy zabudowy kotłowni. Sprzęgła hydrauliczne dla 2 źródeł ciepła zaprojektowane zostały z myślą o miejscach, gdzie wymagane jest miejsce do podłączenia dodatkowego źródła ciepła lub są dwa kotły o mniejszych mocach. Wszystkie z 3 typów sprzęgieł można łączyć z systemami grup pompowych do 55 kW, 80 kW oraz 120 kW znanymi już od wielu lat i dostępnymi pod marką concept by Womix.

Czym cechują się grupy mieszająco-pompowe do ogrzewania podłogowego M-GPT oraz M-GPTC?

Mimo że w marce concept by Womix nie znajdują się rozdzielacze do ogrzewania podłogowego, wśród nowości pojawiły się gotowe zestawy do obniżenia temperatury czynnika wprowadzanego do rozdzielacza. Oferta poszerzyła się o dwa typy zestawów – z mieszaczem termostatycznym oraz mieszaczem obrotowym umożliwiającym montaż siłownika. Grupy z mieszaczem termostatycz¬nym posiadają dwa termometry wody zasilającej i powrotnej, dwa uchwyty stalowe umożliwiające montaż z rozdzie¬laczami o dowolnym rozstawie oraz wyróżniają się dużym przepływem kvs 3,4. Każda z grup zakończona jest nakrętką z płaskim uszczelnieniem. Dzięki temu używając zestawu nypli z o-ringiem, można w szybki sposób połączyć je z rozdzielaczem centralnego ogrzewania.

Co warto wiedzieć o nowych składowych systemów dla kotłowni do 700kW?

Systemy zabudowy kotłowni dużych mocy zyskują wśród Państwa coraz większą popularność. W związku z tym poszerzyliśmy ofertę concept by Womix o kilka nowych pozycji, które pozwalają na łatwiejsze budowanie instalacji. Wprowadziliśmy rozdzielacze kaskadowe o mniejszych średnicach (co pozwoliło na obniżenie ich ceny) oraz zestawy podkotłowe ułatwiające montaż kotła z rozdzielaczem. Ponadto dodana została nowa średnica DN 50 dla mniejszych kotłowni tj. kaskad kotłów np. 2 x 55 kW. W jej skład wchodzą rozdzielacze kaskadowe, sprzęgło oraz rozdzielacz centralnego ogrzewania. Wielkim ułatwieniem dla Państwa może być sposób w jaki działamy w przypadku takich realizacji tj. po otrzymaniu projektu kotłowni lub potrzebnego rozdzielacza przygotowujemy rysunek wraz z wyceną.

Artykuł napisany na podstawie materiału z biuletynu 2021.

Autor: Małgorzata Buchkovska

pixel