Nowości w ofercie concept by Womix dostępne od czerwca 2020. Systemy zabudowy kotłowni do 520 kW

2020-04-26
Nowości w ofercie concept by Womix dostępne od czerwca 2020. Systemy zabudowy kotłowni do 520 kW

Wprowadzenie nowego cennika to dobry moment na naniesienie zmian w katalogu produktowym dotyczących m.in. nowości, takie jak termostatycznych, zaworów mieszających GZM THERM. Informujemy o szczegółach każdej wprowadzonej grupy produktowej a w kolejnej części tekstu przedstawiamy systemy grup pompowych do 520 kW, które są najbardziej rozchwytywane przez Konsorcjantów.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie zmiany produktowe i nowości zostały prowadzone?
  2. Czym charakteryzują się systemy do zabudowy kotłowni do 520 kW?


Jakie zmiany produktowe i nowości zostały prowadzone?

W tym roku marka concept by Womix wprowadziła zawory mieszające termostatyczne GZM THERM stworzone do regulacji stałotemperaturowej instalacji centralnego ogrzewania. Największą ich zaletą jest współczynnik kvs wynoszący 3,4 oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, która jest taka sama, jak w przypadku najpopularniejszych zaworów o przepływie kvs 1,6. Oferowane są one w dwóch wariantach temperaturowych wynoszących 20-45°C i 35-60°C. Dodatkowo są one wyposażone w rączkę z tworzywa sztucznego, która pozwala na łatwiejsze ustawienie pożądanej temperatury. Zawory GZM THERM wyparły z oferty dotychczasowe zawory termostatyczne THERMO. Do innych wycofanych produktów należą wszystkie grupy pompowe z pompami Basic i Premium i zawory mieszające GZM wyróżniające się nietypowymi współczynnikami KVS.

Czym charakteryzują się systemy do zabudowy kotłowni do 520 kW?

Systemy zabudowy kotłowni oferowane przez markę concept by Womix są stosowane coraz częściej w projektach kotłowni i wycenach. Warto więc zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami na ich temat:

  • Sprzęgła hydrauliczne ZH 250 i 300 posiadają 3 otwory, dzięki którym możliwe jest podłączenie odpowietrznika, spustu i czujnika temperatury. Sprzęgła wyposażone są w siatkę, której zadaniem jest wytrącenie pęcherzyków powietrza i odpowietrzenie również przegród, które zatrzymują osad. Części te zbudowane są z rur o okrągłej konstrukcji wykonanej ze stali kotłowej o średnicy 250 lub 300 mm. Dodatkowo są one wyposażone w przyłącza kołnierzowe i izolację EPP.
  • Rozdzielacze kaskadowe RPG MK 125 I RPG MK 150 umożliwiają połączenie ze sobą kilu stojących lub wiszących kotłów. Oprócz tego pozwalają na łączenie innych części układ instalacji. Zachęcamy do skorzystania ze standardowych rozdzielaczy o rozstawie 344 mm, ale możemy również dopasować rozstaw do innych kotłów dowolnej marki.
  • Rozdzielacze RGP 2 125 i RGP 2 150 mogą obejmować dwa lub trzy obiegi grzewcze. Dzięki temu, możliwe jest ich łączenie w jakąkolwiek ilość obiegów grzewczych. Każdy z rozdzielaczy wyposażony jest w przyłącza kołnierzowe i izolację EPP. Po stronie montażowej, rozstaw przyłączy wynosi 250 mm.
  • Grupy DN 25 I DN 32 są wyposażone w filtr skośny, zawór mieszający, izolację EPP, zaworu kulowe z termostatami i łączniki stalowe. Można je połączyć z rozdzielaczami C2 124 i C2 150, dzięki łącznikom TBN 50. Grupy te oferowane są bez pomp lub z pompami Wilo, Grundfos i Womix.
  • Grupy DN 40 i DN 50 zawierają komplet zaworów zwrotnych, dwa termometry, połączenia kołnierzowe, trzy zawory spustowe, filtr skośny i łączniki stalowe. Dzięki otwartej przestrzeni w miejscu zabudowy pompy i dzięki rozstawie 250 mm, możliwe jest zamontowane jakiejkolwiek pompy, którą można znaleźć na rynku.
  • Grupy pompowe D-SA 250 i D-SMT 250 dostępne są w 4 średnicach DN 25, DN 32, DN 40 oraz DN 50. Każda z nich oferowana jest w wersji z mieszaczem obrotowym lub bez niego.

Artykuł napisany na podstawie materiału z biuletynu 2020.

Autor: Małgorzata Buchkovska

pixel